אוסטריה

בני עקיבא באוסטריה נוסד בוינה לפני מלחמת העולם השנייה. בתקופת השואה נאלצה תנועת בני עקיבא להיסגר, אך נפתחה מחדש לאחר המלחמה. 

קצת על המקום ותפקיד השליחים: קהילה דתית לאומית, שמשלבת בין אוכלוסיות שונות בקהילה היהודית. העבודה היא עם הסניף,. אירוח בשבתות ועוד. התפקיד הוא ממוקד לסניף ולסטודנטים. תפקיד אירגוני-חינוכי 
 
כיום יש בסניף כ -60 חברים בגילאי 5-18 והסניף תמיד גדל. 
בבני עקיבא וינה יש פעילויות שבועיות בשבת אחר הצהריים ופעם בחודש ביום ראשון, וכן פעילויות מיוחדות סביב חגים. דלתות סניף לעולם אינן סגורות לחניכים, ויש מסירות לסניף ול"תורה ועבודה "כדרך חיים. מדברים על ישראל והיהדות כאחד

אורך זמן: שנתיים- שלוש.

איפה מתקיימת הפעילות: בסניף בני עקיבא בבניין המזרחי קשור לקהילת המזרחי.

אירגונים נוספים: עובדים עם האירגונים המקומיים, ההסתדרות הציונית, לביא עולמי.

בן עמי

השליחות בוינה היא למעשה במסגרת תנועת "המזרחי" של אוסטריה, שמחזיקה בניין שבו נמצאים בין היתר בית הכנסת של המזרחי, סניף בני עקיבא ודירת השליחים.
שליחי בני עקיבא אחראים על הניהול שוטף של הסניף, אחריות על הפעילות לאורך השנה, תכנון והוצאה לפועל של טיולים ומחנות, עבודה צמודה עם צוות המדריכים, קשר עם ההורים וכו'.

בנוסף, השליחים עובדים בקרב סטודנטים, מבוגרים צעירים, משפחות צעירות וכיו"ב, ולתת מענה יהודי-ציוני לאנשים שכבר לא בגיל של תנועת נוער. באמצעות אירוח בשבתות, ארגון שיעורים, אירועים, "קפה עברית" ועוד.

תנועת בני עקיבא העולמית
לביא עולמי
בן עמי- ההסתדרות הציונית העולמית